Aqua Dolphin, İstanbul‘un Esenyurt ilçesinde yer alan ve 7’den 77’ye herkesin kendine göre bir eğlence alanı bulabileceği bir su parkı. Buraya gittiğinizde çeşitli su kaydıraklarında heyecan ve adrenalini doruklarda yaşayabilirsiniz. Farklı havuz derinliklerine ve konseptlere sahip olan bu parkta çocuklar için eğlenceli ve daha sığ havuzlu alanlar da bulunuyor. Eğer İstanbul’dan uzaklaşamıyorsanız, bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için Aqua Dolphin’i tercih edebilirsiniz. Sürekli gitmek isterseniz yıllık abonelik imkânlarının bulunduğunu da belirtelim. İstanbul’un en büyük su parkı olma unvanına sahip Aqua Dolphin, yaz sezonlarında konser ve eğlence aktiviteleri de düzenliyor. Ayrıca burada düğün, nişan, sünnet ve mezuniyet baloları gibi organizasyonlar da yapılabiliyor.

AQUA DOLPHIN KAYDIRAKLARI

Aqua Dolphin’de eğlenceli zaman geçirebileceğiniz farklı kaydıraklar yer alıyor. Kimisi dik, kimisi döner ya da dalgalı hâlde olan kaydıraklar renkleri ve yükseklikleriyle de ilgi çekici. Ayrıca kaydırakların çok şeritli ve üzeri kapalı olanları da bulunuyor. Su parkına gittiğinizde karşılaşacağınız kaydıraklar arasında king kobra, Aqua Dolphin roket, siyah ve mavi anakonda, kamikaze, multi slide, tsunami, black hole, twister, space hole ve çocuklar için çeşitli kaydıraklar yer alıyor. Her biri birbirinden heyecan verici ünitelerde önce hangisinden kayacağınızı düşünürken bulabilirsiniz kendinizi. Yüksekliklerinden dolayı korkacak olursanız, ilk kayıştan sonra tedirginliğin yerini keyif ve heyecan aldığını göreceksiniz.

AQUA DOLPHIN

AQUA DOLPHIN YEMEK FİYATLARI

Aqua Dolphin’e gidecek olursanız içeriye yiyecek ve içecek sokamıyorsunuz. Ancak içeride yemek alternatifi için farklı restoranlar bulunuyor. Genellikle fast food ve soğuk içeceğin yanı sıra Türk ve dünya mutfağından alternatifler de sunan mekanlar, konsept olarak su parkıyla uyum içindeler. Yemek yiyebileceğiniz yerler arasında yeni hizmete giren aile mangalı, bar, restoran, gemi bar, restoran bar, fast food, pizza ve dondurma seçenekleri bulunuyor. Fiyatlar dışarıya göre çok da yüksek değil. Aqua Dolphin’de su 2 TL, hamburger menü ise 20 TL.

* Fiyatlar Mayıs 2017 tarihinde güncellenmiştir.

AQUA DOLPHIN FİYAT VE ZİYARET SAATLERİ

Aqua Dolphin’in giriş fiyatları, tek gün olarak girişler ve sezonluk üyelikler olarak değişiyor. 0-4 yaş için ise ücret alınmıyor.

Günlük girişler:
Kadın: 30 Türk Lirası
Erkek: 40 Türk Lirası
5- 12 yaş arası çocuk: 20 Türk Lirası

Yıllık üyelik fiyatları:
Tek kadın: 300 Türk Lirası
Tek erkek: 600 Türk Lirası
Partner: 600 Türk Lirası

Aile üyeliği:
Anne + baba: 600 Türk Lirası
5- 12 yaş arası 1. çocuk: 230 Türk Lirası
2. çocuk: 220 Türk Lirası
3. çocuk: 210 Türk Lirası
13- 16 yaş arası 1. çocuk: 260 Türk Lirası
2. çocuk: 240 Türk Lirası
3. çocuk: 230 Türk Lirası
Aynı aileden 17 yaş ve üzeri çocuklar: 300 Türk Lirası
Ziyaret Saatleri: Hafta içi ve hafta sonu 09:00-19:00

* Fiyatlar Mayıs 2017 tarihinde güncellenmiştir.

AQUA MARINE

İstanbul’da gidebileceğiniz bir diğer su parkı da Büyükçekmece’deki Aqua Marine olabilir. 1999 yılında kurulan ve 3000 kişiyi ağırlama kapasitesi olan bu su parkı, farklı çeşitlerdeki su kaydırakları, yarı olimpik ve olimpik havuzları, gün içerisinde yapılan organizasyonlarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Ayrıca reviri, soyunma kabinleri, kilitli dolapları, duşları ve tüm ziyaretçilerine tanıdığı sağlık sigortası imkanıyla gidenleri memnun etmeyi amaçlıyor. Burada da yine düğün, sünnet, nişan ve mezuniyet geceleri organize edebiliyorsunuz.

AQUA DOLPHIN

Yemekli etkinlikler için farklı menü seçeneklerinin içinden ilginizi çekeni tercih edip fiyat için işletmeden bilgi alabilirsiniz. Giriş ücretleri kadınlar için 30 TL, erkekler için 40 TL ve 5 – 12 yaş arası için 20 TL olarak alınıyor. 0-4 yaş arasındaki minik ziyaretçilerden ise tıpkı Aqua Dolphin’deki gibi ücret alınmıyor. Sezonluk ücretler de yine Aqua Dolphin ile aynı. Size yakın olanı ya da sevdiğinizi seçip yaz sıcaklarını keyif haline dönüştürebilirsiniz. Park 09:00- 19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Aqua Marine: Fatih Mahallesi, Komando Sk. No:4  Büyükçekmece/İstanbul Telefon:(0212) 882 28 20

AQUA DOLPHIN İLETİŞİM

Adres: Esenkent Mahallesi, Cemalpaşa Cad., Bahçeşehir Girişi, 34517 Esenyurt/İstanbul

Telefon: (0212) 672 61 61
Web: www.aquaclubdolphin.com

AQUA DOLPHIN ULAŞIM

Servis: Aqua Dolphin’e gitmek için her sabah İstanbul’un farklı noktalarından kalkan servisleri tercih edebilirsiniz. Sabah 9 ile 10 arasındaki saatlerde Mecidiyeköy, Güneşli, Taksim, Gaziosmanpaşa, Fatih, Bayrampaşa, Küçükköy, Beylikdüzü, Zeytinburnu, Fatih, Bayrampaşa, Bahçelievler, Ataköy, Avcılar, Başakşehir, Esenler, Ümraniye, Kadıköy, Kozyatağı ve Altunizade gibi noktalardan misafir transferi yapılıyor. Günlük giriş yapacak ziyaretçiler için ücretsiz olan servislerden, yıllık üyeler için ücret talep ediliyor. Avrupa ve Anadolu yakasındaki kalkış noktaları ve saatleri için Aqua Dolphin’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz ya da 0 534 746 02 00 numarasından bilgi alabilirsiniz. Aqua Dolphin’den de her gün 17:55’te dönüş seferi olduğunu belirtelim.

Otobüs: 76D Taksim – Bahçeşehir, 76E Taksim – Bahçeşehir, E57 Bakırköy – Bahçeşehir, E58 Mecidiyeköy – Bahçeşehir, 146 Bakırköy – Bahçeşehir, 146T Yenikapı – Bahçeşehir otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs: Avcılar metrobüs durağının ordan kalkan Avcılar – Bahçeşehir dolmuşlarını veya Sefaköy metrobüs durağından kalkan Sefaköy – Küçükçekmece – Bahçeşehir dolmuşlarını tercih edebilirsiniz.