Beykoz Korusu, İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan oldukça geniş bir alana sahip bir korudur. Abraham Korusu olarak da anılan koru, şehir karmaşasından kaçmak isteyenler için iyi bir alternatiftir. Mesire alanı olarak da tercih edilen büyük yeşil alan aynı zamanda bünyesinde belediyenin sosyal tesisini de barındırır. Boğaziçi korularının en büyükleri arasında bulunan korunun içinde iki büyük mağara, beş havuz ve bir saray kalıntısı vardır. Bol oksijen, güzel manzara ve keyifli bir öğün için çok fazla ziyaretçi ağırlayan Beykoz Korusu‘nu gidilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Beykoz Korusu Genel Görünüm
Beykoz Korusu Genel Görünüm

BEYKOZ KORUSU SOSYAL TESİSLERİ KAHVALTI

Beykoz Korusu’nda işletmesi bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri çeşitli yemek ve kahvaltı alternatifleriyle ziyaretçilerine hizmet veriyor. Beykoz Korusu ile birlikte İstanbul’un 16 farklı noktasında uygun fiyata hizmet veren belediye işletmesi ayrıca pazar günleri açık büfe kahvaltı organizasyonu da yapıyor. Fiyatlara gelince, sosyal tesislerde kahvaltı tabağı 20 TL’dir. Serpme kahvaltı tercih ederseniz ödemeniz gereken tutar 35 TL. Verilen kahvaltının yanı sıra dilerseniz patates kızartması, menemen gibi alternatifler de ekleyebiliyorsunuz. Kahvaltıyı destekleyen bu ürünlerin fiyatı da 6-12 TL arasında değişiyor. Pazar günleri koruda açık büfe kahvaltıya gitmek isterseniz büfede, yöresel peynirlerden zeytin çeşitlerine, ev yapımı reçellerden hamur işlerine, yumurta türlerinden et ürünlerine kadar geniş bir yelpazeyle kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

*Fiyatlar Temmuz 2017 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ KORUSU SOSYAL TESİSLERİ FİYAT LİSTESİ

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri
Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri

Güzel ve büyüleyici bir manzara kadar temiz bir hava ve bol yeşillik vadeden Beykoz Korusu sosyal tesisleri her öğünde gidip Türk ve dünya mutfağından yemek alternatiflerini bulabileceğiniz bir yer. Şehirden uzaklaşmanıza gerek kalmadan karmaşadan uzaklaşıp dinginliği bulabileceğiniz mekanda örneklerine göre çok daha uygun fiyata yemek yiyebilirsiniz.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri‘nde salata çeşitlerinin fiyatları 5-12 TL aralığında değişiyor. Zeytinyağlı çeşitlerini 6-15 TL arasında, balık ve deniz mahsüllerini ise 17-25 TL arasında bulabilirsiniz. Tesislerde et ve ızgara çeşitleri ise 12 TL’den başlayarak 28 TL’ye kadar devam ediyor. Yemek finali olan tatlılar 6-9 TL arasında satılıyor. Çay ve kahve gibi içecekler ise 1 ila 5 TL arasında değişiyor. Ayrıca menüde sıkma portakal ve nar suyu da bulabilirsiniz.  Tesisin spesiyal yemeklerini merak edecek olursanız Koru Steak ve Koru Krep’i tadabilirsiniz. Beykoz Korusu’nun dışında bir alternatif olarak, Beykoz Koru Sahil Sosyal Tesisleri‘ni de değerlendirebilirsiniz. Denize ya da ormana yakın olmak sizin tercihinize kalmış. Ramazan ayında da Beykoz Korusu iftar menüsü ile ziyaretçilerinin hizmetinde oluyor. Ancak pazartesi günleri kapalı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

*Fiyatlar Temmuz 2017 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ KORUSU NASIL GİDİLİR?

Otomobil: Avrupa yakasından şahsi aracınızla gidecek olursanız Beykoz – Paşabahçe yolunu takip edebilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden karşıya geçip Beykoz sapağından girdikten sonra sahilde ilerleyebilirsiniz. Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’ne nasıl gidilir diye soracak olursanız sahilde ve koruda 2 farklı tesis olduğunu hatırlatmakta fayda var.
Tekne: İstinye – Paşabahçe arasında sefer yapan özel tekneler bulunuyor. Bu araçları tercih ederek koruya ulaşabilirsiniz.
Otobüs: Beykoz’a sefer yapan çok sayıda İETT hattı bulunuyor. 135 A Acarkent – Görele, E 2 Beykoz – Taksim, 15 D ve 15 A Anadolu Feneri – Kavacık, 15 T Tokatköy – Üsküdar, 15 P Soğuksu- Üsküdar, 15 BK ve 15 F Beykoz – Kadıköy, 15 TY Tokatköy – Ümraniye, 11 H Ortaçeşme – Ümraniye ve 20 Ortaçeşme – Kavacık hatlarından kendinize uygun olanı kullanarak Beykoz Korusu’na ulaşabilirsiniz.

BEYKOZ KORUSU GİRİŞ ÜCRETİ

Beykoz Korusu giriş ücreti için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Girişin ücretsiz olduğu koruda mekanlara oturup bir şeyler yemek içmek isterseniz yalnızca yediğinizi ödeyerek sonrasında koru turuna çıkabilirsiniz.        

BEYKOZ KORUSU DÜĞÜN FİYATLARI

Beykoz Korusu’nda bulunan İBB Sosyal Tesisleri’nde dilerseniz düğün, nişan, sünnet, mezuniyet balosu ve iş yemeği gibi etkinliklerinizi organize edebiliyorsunuz. Farklı konseptlerde tasarlanan salonlarda, zengin menü ve profesyonel ekip çalışanlarının olduğu yemekli bir düğün için fiyatların kişi sayısına göre ücretlendirildiğini belirtmekte fayda var. Sosyal tesislerde 600 kişiye kadar misafir ağırlanabiliyor. Düğün zamanına göre açık ve kapalı alanları tercih edebiliyorsunuz. Manzaranın ve ortamın güzelliğiyle tercih sebebi olan sosyal tesislerde düğün organizasyonların fiyatlarını merak ediyorsanız ücretlere göz gezdirebilirsiniz.

Kokteyl organize etmek isterseniz içinde kokteyl tabağı, düğün pastası ve soğuk içecek bulunan menünün kişi başı fiyatı 30 TL. Yemekli düğünler ise hafta içi kişi başı 40 ile 63 TL aralığında değişiyor. Etkinliği hafta sonu yapmayı tercih ederseniz fiyatlar 45 ile 72 TL arasında oluyor. Menü içeriğinde ise kırmızı ya da beyaz et yemeği, salata, antre ve ördovr tabağı, arasıcaklar ve pasta olmak üzere farklı alternatifler seçilebiliyor. Ayrıca ek ücretini ödediğiniz takdirde menüye meyve ya da dondurma eklenebiliyor. Daha fazla bilgi ve ayrıntı için İBB Beykoz Koru tesisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Tel: 0216 425 57 88

*Fiyatlar Temmuz 2017 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ KORUSU DİLRUBA KIR KAHVESİ

Beykoz korusuna gittiğiniz zaman belediyenin tesisinin yanı sıra başka bir mekan daha bulunuyor. Dilruba Kır Kahvesi adındaki mekanda kahvaltı ve diğer öğünler için hizmet veriliyor. Koruyu turlarken yorgunluğunuzu atmak için bir şeyler içebileceğiniz restoran 08.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Semaver çayıyla meşhur olan mekanda iki kişi için ortalama 65 TL hesap ödeyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tel: 0216 323 53 11

*Fiyatlar Temmuz 2017 tarihinde güncellenmiştir.