Cankurtaran Sosyal Tesisleri, İstanbul’un tarihi yarımadası olarak bilinen Fatih’te bulunan bir sosyal tesistir. Bulunduğu mahallenin adını alan Cankurtaran Sosyal Tesisleri, tarih ve doğa ile iç içe bir yer olarak karşınıza çıkar. Burada ister arkadaşlarınızla isterseniz ailecek güzel zaman geçirebilir ve lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Yolunuz tarihi yarımadaya düşecek olursa mola noktalarından biri olarak Cankurtaran Sosyal Tesisleri’ni tercih edebilirsiniz.

Cankurtaran sosyal Tesisleri
Cankurtaran sosyal Tesisleri

Cankurtaran Sosyal Tesisleri Hakkında Bilgi

Müthiş bir deniz ve boğaz manzarasına sahip olan sosyal tesislerde zengin bir menü ile beraber kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışan ekibini bir arada bulabilirsiniz.

İçerisinde bulunan çocuk parkı sayesinde ailecek rahat zaman geçirebileceğiniz Cankurtaran Sosyal Tesisleri’nin ayrıca ücretsiz otoparkı da misafirlerine hizmet veriyor. Burada deniz manzarası eşliğinde çay içerek günün koşturmasına huzurlu bir ara verebiliyorsunuz. Deniz manzaralı kışlık 180, yazlık ise 120 kişilik iki alakart salonu olan tesiste tüm öğünler için alternatif ve lezzetli yemekler bulabiliyorsunuz.

Sosyal tesisin açık bahçesinde oturma grupları, havuz ve gölgelikler yer alıyor. Burada dilerseniz yürüyüş yapabiliyor dilerseniz kafeteryadan self-servis olarak aldığınız içecekleri ve tatlıları atıştırmaya başlayabiliyorsunuz. Kapalı salon ise yaz döneminde her zaman açık olan camları ile boğaz manzarasını ayaklarınızın altına seriyor. Tesiste 60 araçlık ücretsiz otopark ve 4 ila 10 yaş arası çocukların oynayabileceği bir de oyun parkı yer alıyor. Tesisin yoğunluğu sebebi ile grup rezervasyonlarının yalnızca Ramazan ayında alındığını hatırlatmakta fayda var.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Güne harika bir başlangıç denince akla ilk gelen şüphesiz ki kahvaltı oluyor. Harika bir manzara eşliğinde zengin içerikli bir kahvaltı da Cankurtaran Sosyal Tesisleri’nde tüm cazibesi ile misafirlerini karşılıyor. Cankurtaran Sosyal Tesisleri kahvaltı saati 08.30’da başlıyor. Kahvaltı tabağınızın yanına dilerseniz yumurta çeşitleri, tost türleri ve ön içki lezzetler de ekleyebiliyorsunuz. Daha sonraki vakitlerde gitmek isterseniz atıştırmalıklar, çorba çeşitleri, et, tavuk, balık yemekleri, ızgara çeşitleri, tatlı ve içecekleri bulabiliyorsunuz. Burada iki kişilik bir menü için ortalama 60 Türk Lirası ödeyerek hem manzaraya hem de lezzetli porsiyonlara doyabilirsiniz.

*Fiyatlar ve saatler Ocak 2018 tarihinde güncellenmiştir.

 

Cankurtaran Sosyal Tesisleri Çalışma Saatleri

Cankurtaran Sosyal Tesisleri haftanın her günü 08.30 – 22.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

*Saatler Ocak 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri Çevresinde Bulunan Diğer Sosyal Tesisler

Fatih ilçesi, İstanbul’un en büyük ve kalabalık ilçelerinden biri olarak karşınıza çıkıyor. Tarihi yarımadada bulunan diğer sosyal tesis imkânlarından da faydalanmak isterseniz alternatifleri inceleyebilirsiniz.

1453 Topkapı Sosyal Tesisleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işletmesinde olan 1453 Topkapı Sosyal Tesisleri de Fatih ilçe sınırlarında bulunuyor. 2009 yılından bu yana hizmet veren sosyal tesis, düğün ve toplantı gibi etkinliklere de ev sahipliği yapabiliyor. Topkapı Kültür Parkı içinde yer alan tesis dışında Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni de gezebilirsiniz. Hem şık bir atmosferde yemek yemek hem de kültür gezisi yapmak isterseniz burayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Adres: Beyazıt ağa mah., Topkapı Kaleiçi, Topkapı / Fatih / İstanbul
Telefon: (0212) 523 08 98

Çatladıkapı Sosyal Tesisleri

Nikâh dairesi ve evlendirme dairesi olarak da hizmet veren sosyal tesisler ailecek zaman geçirebileceğiniz bir yer. Mekân haftanın her günü 08.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Çatladıkapı Sosyal Tesisleri yemek fiyatlarının iki kişi için ortalama 75 Türk lirası olduğunu söyleyebiliriz. Deniz kenarı mekanda kahvaltı edebilir, günün karmaşasından uzaklaşabilirsiniz.

Adres: Sultan Ahmet Mahallesi, Kennedy Cad. No.8, Fatih / İstanbul
Telefon: (0212) 517 34 82

Sultanahmet Sosyal Tesisleri

Bir yanda Sultanahmet Cami diğer yanda da Ayosofya Müzesi manzarası ile tarihi ortamı teneffüs edebileceğiniz bu sosyal tesiste İtalyan ve Türk mutfağından seçkin lezzetleri tadabilirsiniz. Tesisin yazlık salonu 170, kışlık salonu ise 50 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. İki kişi için ortalama 50 Türk Lirası hesap ödeyebileceğiniz tesis haftanın her günü 09.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Adres: Binbirdirek Mah. Mehmet Akif Ersoy Parkı, Fatih / İstanbul
Telefon: (0212) 518 01 28

Cankurtaran Tesisleri Nerede ve Nasıl Gidilir

Cankurtaran Sosyal Tesisleri, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alıyor. Ulaşım için farklı alternatifleriniz mevcut.

Otomobil: Şahsi aracınızla sosyal tesislere ulaşmak isterseniz mekânın Eminönü’nden Bakırköy’e giden sahil yolu üzerinde konumlandığını söyleyebiliriz.

Anadolu yakasından gidecek olursanız Boğaz Köprüsü’nü geçip Galata Köprüsü vasıtası ile Fatih’e ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Harem’den kalkan arabalı vapur ile Sarayburnu’na gidebilirsiniz.

Tramvay: Sultanahmet Tramvay durağında inerek sosyal tesise ulaşım sağlayabilirsiniz. Tramvaydan indikten sonra Divanyolu’ndan 300 metre yürüyerek Ayasofya Müzesi’nin önüne gitmelisiniz. Ardından sola dönüp yaklaşık 150 metre ilerdeki Topkapı Sarayı girişi ve III. Ahmet Çeşmesi’ne ulaşın. Buradan aşağıya doğru 400 metre devam ederseniz Cankurtaran Sosyal Tesisleri’ne ulaşmış olursunuz.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri İletişim

Adres:  Ahırkapı İskele sokak No.1 Cankurtaran, Fatih / İstanbul
Telefon: (0212) 458 54 14 – 15